» »

מתווה שיעור (כיתה ז') בנושא: שיעור פתוח "עשה טוב", המוקדש ליום הנכה. שיעור רחמים ליום אנשים עם מוגבלות

11.04.2019

בית ספר תיכון תקציבי עירוני מס' 11

"בית ספר תיכון מס' 11" באלמטייבסק, רפובליקת טטרסטן

פיתוח מתודולוגיפעילויות מחוץ לבית הספר,

מוקדש ליום הנכים

"כוח נפשי"

מהדר - מורה לאמנות

מורה בכיתה 7B כיתת Usmanova Elvira Askhatovna

אלמטייבסק 2018

פעילות מחוץ ללימודיםמוקדש ליום הנכים

"כוח נפשי"

מטרה: גיבוש תכונות מוסריות ביחס לאנשים עם מוגבלות.

משימות:

למשוך את תשומת הלב של תלמידי בית הספר לבעיות של ילדים עם מוגבלויות

לקדם את הפיתוח של תכונות אישיות אצל תלמידים כמו; אדיבות, היענות, תשומת לב לזולת, כבוד לאנשים עם מוגבלויות

רציונל.הבעיה של ילדים עם מוגבלויות- זֶההבעיה של ילדים עם מוגבלות היא בעיה כלל עולמית. נכון לעכשיו, כל אדם עשירי חי

סרטון (ספורטאים פראלימפיים)

העצרת הכללית של האומות המאוחדות בשנת 1992 הכריזה על ה-3 בדצמבר היום העולמי של אנשים עם מוגבלות.עם זאת, המטרה העיקרית של חג זה היא לא לעורר רחמים על אנשים אלה, אלא להזכיר להם שאנשים עם מוגבלות נמצאים בשוויון עם כל חברי החברה. עם זאת, אל לנו לשכוח שהם צריכים הגנה חברתיתועזרה.

כל משפחה רביעית מתמודדת בצורה כזו או אחרת עם בעיית הנכות.

קורה שאנשים הופכים לנכים כתוצאה מתאונות או מחלות. לדוגמא: עקב עקיצת קרציה, מישהו נפגע בתאונה או במהלך פעילות גופנית אורודף אחרי צילומי סלפי "מגניבים",מישהו הפך לנכה בזמן שהגן על מולדתו ומשפחתו מפני אויבים.

לפני

הייתי רוצה שתכתוב בדקה אחת בעמודה השמאלית אילו רגשות אנשים עם מוגבלות גורמים לך להרגיש?

מטרה: ליצור גישה סובלנית בקרב תלמידי בית הספר למוזיקה

בחברה הפעילה של היום, זה לפעמים יכול להיות קשה אפילו לאנשים בריאים. קיום כפוי בחברה המתמקדת ביכולות של אנשים עם יכולות בלתי מוגבלות יוצר פעמים רבות קשיים רבים.

רבים מהאנשים המוגבלים ביכולותיהם הפיזיות הם אנשים בעלי גורל מדהים. אלה אנשים בעלי רוח חזקה, שבהם באים לידי ביטוי כישרונות במיומנויות מקצועיות, אמנות, יצירתיות וספורט חובבים. אפשר רק להתפעל מהאומץ וכוח הרצון שלהם.

למרות הקשיים, הם לא רק יודעים לחיות ולשרוד בעולם לפעמים לא מסביר פנים, אלא גם להוביל עבודה פעילה, עוסקים ביצירתיות. יש מקום להתמדה ואומץ בחיינו...

נא לשים לב למסך (המשך הסרטון על B. Mokhov)

החברה שלנו באמת זקוקה ליום הזה - הן על מנת להסב את תשומת הלב לבעיותיהם של אנשים עם מוגבלות, והן על מנת להתפעל מהחוזק, הנחישות והיכולת יוצאת הדופן של אנשים עם מוגבלות להגיע להצלחה בתנאים הקשים ביותר. גילויים אלו של אהבה לחיים ואופטימיות יכולים לשמש דוגמה לכולנו.

היום הבינלאומי של אנשים עם מוגבלות מזכיר לכולם שאסור לנו לשכוח אנשים עם מוגבלות, כי יקירינו, המשפחה, החברים ואפילו עצמנו עשויים להיות במקומם.

כך הם עצמם מדברים על הבעיות שלהם:

אל תראה את הנכות שלי כבעיה (נורמן קואנק)

אל תעריץ אותי. הרצון לחיות חיים מלאיםלא ראוי להערצה.תכיר אותי טוב יותר. אנחנו יכולים להיות חברים.

להיות נכה זו פסיכולוגיה, דרך חיים.

מוגבלות היא היעדר הרוח, לא חלק מהגוף.

המשך הסרטון (כן)

אני רוצה לקרוא שורות מהחיבור" בחירה נכונה", נשלח להשתתף בתחרות היצירתית הרפובליקנית בקרב ילדים ונוער עם מוגבלויות "אנחנו אזרחי רוסיה!" מוקובה בוגדנה:

המדינה לעולם לא תעזוב את אזרחיה לבד עם הבעיות שלהם. אחרי הכל, המדינה היא משפחה אחת וידידותית, שבה כולם דואגים זה לזה.

כולנו אזרחים הפדרציה הרוסית. כולנו משפחה רב לאומית אחת.

וגם אזרח הפדרציה הרוסית, היושב על כיסא גלגלים ומאזין להמנון הרוסי, לב שוקע, דמעות זולגות בעיניו, וגאווה ממלאת את לבו על מולדתו, הארץ הגדולה.

לאחר
ועכשיו הייתי רוצה שתרשמו בעמודה הימנית בעוד דקה אם היחס שלכם לאנשים עם מוגבלות השתנה...

סיכום: האדם, זכויותיו וחירויותיו הם הערך העליון. הכרה, שמירה והגנה על זכויות וחירויות האדם והאזרח היא חובתה של המדינה (סעיף 2, פרק 1, חוקת הפדרציה הרוסית)

שעת כיתה ליום הבינלאומי של אנשים עם מוגבלות לבית הספר היסודי

ליאפינה ויקטוריה אולגובנה, סטודנטית של המכללה החברתית-פדגוגית של העיר. סמארה
תיאור:ניתן להשתמש בחומר זה מורי כיתהרמת ביניים ובינונית לפעילויות חוץ בית ספריות.
יַעַד:הכנסת ילדים ליום הבינלאומי של אנשים עם מוגבלות.
משימות:
- ליצור סביבה נוחה וידידותית;
- לפתח את היכולות הפסיכו-פיזיות של ילדים, תחום רגשי;
- ליצור תרבות אסתטית;
- לטפח בילדים רגשות של אמפתיה, רחמים וסובלנות כלפי אנשים עם מוגבלות.

התקדמות האירוע

השיר "אנחנו פשוט שונים" מתנגן (לחן של אלכסנדר ארמולוב, מילים של ואדים בוריסוב)
יש לי אח אהוב.
הוא לא כמו כולם.
הוא מאוד מוזר, אומרים
חסר אונים לחלוטין.
אני מעוניין לשחק איתו
אבל אני לא יכול לקבל את זה
השאר את זה לא לדקה
בעולם של אחד.

למדתי להבין
כמה קשה זה יכול להיות לו.
והדבר הכי קשה הוא
תגיד הכל בעצמך.
תארו לעצמכם מה קורה כאן
קסם נפלא -
הנשמה שלו נכנסת בי.
ואני מדבר בשבילו:

מקהלה
אנחנו פשוט שונים
אנחנו חיים בעומק אחר.
זה רק מי שאנחנו.
לא ידוע אשמתו.
אנחנו כבר לא יכולים לשנות את עצמנו
ואנחנו לא נהיה כמוך.
אז תנסה להיות קרוב
רק תנסה להבין אותנו.

אנחנו מדברים אחרת
והעולם שונה עבורנו.
ובגלל זה אנחנו שומרים את זה בתוכנו
כאב מפחד.
ואני לא אוכל ללמוד
להטעות ולהיות גס רוח.
והלב פועם ומתאמץ
לאהוב את העולם ללא תמורה.

יש את אמא שלי ואחותי.
אין יום אחד בלעדיהם
אני לא יכול לשרוד אפילו בדירה
הרי זו ארץ זרה.

מקהלה

כל מה שאתה רואה זה גשם
והוא בא בשבילך.
מים זורמים, מים זורמים
וקופא לתוך קרח.
אנו רואים דפוסים של פתיתי שלג,
גבישים בגוש קרח.
כל הטיפות שקופאות
בשבילך זה רק מים.

אבל בעולם שלנו הכל לא ככה.
השעון יכול לקפוא כאן,
ומיליוני טיפות גשם
אנחנו יכולים לספור.

מקהלה
מוֹבִיל
התחלנו את שעת הכיתה שלנו בשיר שמוקדש לכל האנשים שהם לא יותר גרועים ולא טובים ממך וממני. האנשים האלה פשוט שונים. אולי הם לא יודעים לעשות הכל כמוך וכמוני, אבל הם פשוט לא יכולים לעשות הרבה דברים בכלל. אבל גם אתה ואני לא מושלמים. ההבדל הוא פשוט שאם אנחנו מנסים, מתאמצים, מראים רצון, אנחנו יכולים לעשות את זה, אבל הם לא יכולים. הם צריכים עזרה מזרים.
היום אנו חוגגים את יום הנכים.


1 קורא
היום השלישי לדצמבר -
יום הנכה, תאריך למרבה הצער,
אבל לא חיינו את חיינו לשווא:
אחרי הכל, פעם הם היו חזקים.

עבדנו, היינו עייפים בלי לדעת,
הכל נראה בהישג ידנו,
כמה כוח איבדנו?
מוטב שאשתוק לגבי זה.

הצלחות עוררו השראה לנשמה,
מצוקה פגעה בליבנו,
ושכחנו מעצמנו,
לא היה סוף לדאגות.

כולנו השתנינו קצת
אחרי הכל, הזיקנה היא שמעסיקה,
הוויסקי הפך מזמן לכסף,
ובכן, הנשמה לא רוצה להזדקן.

וטוב שכולנו ביחד
אנחנו יכולים להיפגש ולשבת
ושוב כאן, במקום הזה
תהנה ותשיר.

אוכלים מגינת המנות הנדיבה,
שתו יין ביתי,
רומנים, האזינו למוזיקה
ולהיות עצוב על אלה שעזבו.

ואלוהים יתן לנו עוד יותר זמן,
כדי שהפגישות שלנו יתקיימו,
תן לכולנו עוד בריאות,
כדי שנחייך אחד לשני.
E. Gromova

2 קורא
יום הנכה הוא יום יוצא דופן.
חגיגי, אבל עם שמץ של עצב.
לא, לא, וצל יבוא על פניהם.
שמנו לב לזה יותר מפעם אחת.
אבל יש לך אותם לבבות, בדיוק אותן מחשבות,
אותו דם וחסד, אותם חיוכים.
ומגיעות לך אותן זכויות שיש לכל אחד בעולם,
אחרי הכל, להיות נכה זה לא גזר דין מוות; אנחנו על הפלנטה ביחד.
וכל אחד חופשי לבחור מה הוא רוצה לעשות,
לאן ללכת, לאן לטוס, וממה ליהנות.
אז תנו לכולם יום חדשנושא עמו את ההשתתפות
תמיכה בחיים עלי אדמות, טוב, אהבה ואושר.

3 קורא
השמיים לא תמיד משתקפים בעיניהם,
המילים שלהם לא תמיד חדות, כמו חרט,
אבל לכולם יש כוח רוחני חבוי,
כולם רוצים תמיכה, תקווה, אהבה.
והם כובשים את הפסגות והמרחקים,
איפה שאדם רגיל הולך פתאום לאיבוד,
העקשנות שלהם ראויה, העצבים שלהם עשויים מפלדה.
אני מרכין את ברכיי לפניהם לנצח.
אתם אותם אנשים כמו כולם בעולם,
שהגן עדן תמיד יהיה אדיב אלייך,
כל התחלה מתחממת באושר,
תן לקולות של החברים שלך למלא את הבית שלך.
4 קורא
ביום המאבק לזכויות הנכים
אנחנו רוצים לאחל לך בהצלחה,
כך שארץ המולדת אוהבת מאוד,
ובצרות כדי שזה יוכל לעזור!
אנו מאחלים לך טיפול שלא יסולא בפז,
אנו מאחלים לאנשים כבוד,
כדי שתהיה לך עבודה,
שיהיו לך הרבה חברים!
5 קורא
כשהנשמה שלך כואבת מדמעות,
אל תדבר לשווא
שהחיים לא שווים אגורה,
היא תמיד יפה.
לפעמים עננים אפורים
השמש תהיה מוסתרת זמן רב.
והחיים לא קלים
מתחת לפס השחור.
אבל אתה צריך להאמין, אתה צריך לחכות.
הרוח תפיג את העננים,
ודרך הערפל הוא ינצנץ שוב
קרן זוהרת של תקווה.
הוא מעלייך ומעליי,
זורח בשמים בהירים.
והחיים תחת הכוכב הזה,
ממש יפה.


מוֹבִיל
מהי נכות? (תשובות של ילדים)
מוגבלות היא מצב בו קיימים מכשולים או מגבלות בפעילותו של אדם עם פיזי, נפשי, תחושתי או הפרעות נפשיות. וכמובן שחיים בעולם מיליוני אנשים עם מוגבלות. הם חיים כל יום במאבק על חייהם, מתגברים על מגבלותיהם, מתגברים על עצמם כל יום. אלו הם גיבורים אמיתיים שמבצעים הישגים בכל יום בחייהם.
ביום זה אנו רוצים לאחל לאנשים עם מוגבלות לא לאבד את הלב, להציב לעצמם מטרה מסוימת ולהשיג אותה, גם אם זה הדבר הכי בסיסי, אבל זה כבר יהיה ההישג שלהם, ההצלחה שלהם! אנו מאחלים לך בהצלחה, כבוד ועזרה מהאנשים סביבך.
קורא 1
מה הצרות שלנו! בקרבת מקום נמצא אדם נכה,
מרותק למיטה מדי שעה.
גם גופו וגם נשמתו כואבים ללא הפסקה,
קשה ו... שקטה.

2 קורא
ולמה לנו להתאבל, כי יש לנו ידיים,
והראש שלך שלם, והלב שלך צמוד?
ואי אפשר לספור את הכוחות והתוכניות הנלהבים,
והאם פשוט מעניין לחיות בעולם?
3 קורא
אנחנו ממשיכים להתלונן. אנחנו מחפשים את האפוד הזה
בו לא מזיק לבכות דמעות.
אבל לשכן אין שמש בחלונותיו: עיוור הוא.
ולכן די בגניחה!

4 קורא
החיים לא אוהבים סבל בתצוגה,

קינות חסרות בסיס, חסרות טעם.
הזמן יתגמל את העובד הקשה במלואו,
הפקר קבר את עצמו מראש.

5 קורא
מה הצרות שלנו לנכים! האם נספר
על זה שזה לא קל לכולם בעולם הזה?
לא קל - כן. אבל אתה רק צריך לחיות,
גם כשיש רוח עיקשת בפנים שלך!..

6 קורא
בואו נחגוג את החג הזה.
נספר לאנשים עם מוגבלויות:
כולם יכבדו אותך בליבם.
אנחנו חייבים להיות תקיפים.

7 קורא
קשה מאוד לא לוותר.
אנחנו נתמוך בך בכל דבר.
אתה יכול להשיג את המטרה שלך
אתה עצוב? בשביל מה?

8 קורא
גם נכים הם אנשים
לא נשכח!
אנחנו נברך אותם
השאר משאלות.
אנו מאחלים בריאות טובה לכולם,
הכל יהיה בסדר, אנחנו יודעים
אל תהיו עצובים, יקרים,
אתם לא זרים לנו!

9 קורא
אנא קבלו את כל ברכותיי מעומק ליבי,
ביום יפה, שעה אהובה זו!
שהשאיפות והלהט שלך יתגשמו,
לעתים קרובות אנו חושבים על החיים ועליך!

10 קורא
מי יתן ותלונות יעזבו אותך לנצח,
כל הצרות ייעלמו כמו עשן.
היום הבינלאומי של נכים -
שיהיה בהיר, שטוף שמש, שונה.

11 קורא
תן לזכויות לא להישאר בשתיקה,
יהיו אנשים שיושיטו את כף ידם אליך,
ונשים, גברים וילדים,
הם יציתו תקווה בלב - כמו אש!


מוֹבִיל
הקשיבו למשל.
צעיר אחד נהג ביגואר חדשה ונוצצת פנימה במצב רוח מעולה, מזמזם מנגינה כלשהי. לפתע הוא ראה ילדים יושבים ליד הכביש. לאחר שנסע בזהירות סביבם ועמד לתפוס שוב תאוצה, שמע לפתע אבן פוגעת במכונית.

הצעיר עצר את המכונית, יצא ממנה ותפס את אחד הנערים בצווארון, החל לנער אותו ולצעוק:

פִּרחָח! למה לעזאזל זרקת אבן על המכונית שלי? אתה יודע כמה הרכב הזה עולה?!

סלח לי, אדוני,” ענה הילד. - לא הייתה לי כוונה לפגוע בך או במכונית שלך.

העובדה היא שאחי נכה, הוא נפל מהעגלה, אבל אני לא יכול להרים אותו, הוא כבד לי מדי. אנחנו מבקשים עזרה כבר כמה שעות, אבל אף רכב לא עצר. לא הייתה לי ברירה אלא לזרוק את האבן, אחרת גם לא היית מפסיק.

הצעיר עזר להושיב את הנכה על כיסא, מנסה לעצור את דמעותיו ולדכא את הגוש שהגיע לגרונו. אחר כך ניגש למכוניתו וראה שקע בדלת החדשה והנוצצת שהותירה האבן.

הוא נהג במכונית הזו במשך שנים רבות, ובכל פעם הוא אמר "לא" להצעת המכונאים לתקן את השקע הזה בדלת, כי בכל פעם זה הזכיר לו שאם תתעלם מהלחישה, אבן תעוף עליך.
מוֹבִיל
מדוע הרצון לעשות טוב נחשב לנס בחברה שלנו כיום?
למה לא כולם ברחוב פונים לאדם שצריך עזרה?
כל כך הרבה שאלות, אבל עדיין אין תשובה.
למה רבים מאיתנו לא מכירים את המילה חמלה?
קורא 1
כמה מעט צריך בשביל אושר -
כדי שהילד יהיה בריא!
כמה שותפות נדרשת?
כדי שהחולים יהיו מאושרים...
ואנחנו עוברים ליד הכאב,
ומשפיל את עיניי לרצפה,
בואו נגיד בשקט: "אלוהים יעזור..."
אבל אלוהים לא אני?
תהיה אלוהים לרגע!
שמע את המתפללים אליך!
בלי הכרת תודה ורעש
תהיה מלאך עכשיו.
האריך את ילדותך, אבל עם חיוך,
ותן לי הזדמנות לחיות -
היא יכולה להיות מאוד לא יציבה
כשאין אמונה שאתה חי...
כמה מעט צריך בשביל אושר...
מוֹבִיל
מה הפירוש של רחום וטוב לב? חסד הוא מצב נפשי מיוחד כאשר אדם מסוגל לעזור. אבל לא כל אחד יכול להרגיש צער של מישהו אחר ולהקריב משהו למען אנשים. ובלעדיו לא יכולים להיות חסד ולא רחמים. אדם חביב מושך אליו אנשים כמו מגנט; הוא אינו חוסך את חמימות נפשו עבור הסובבים אותו. אבל אתה חייב להודות, כל אחד מאיתנו צריך לפחות קצת אהבה וחום.
2 קורא
זה לא סוד שילדים חולים,
ולכל אחד יש את האבחנה שלו,
שהם מאמינים בנס מתוך ספר
זה שאמא קוראת לפעמים.

הם מאמינים ומחכים בקוצר רוח,
שהקוסם יבוא יום אחד
וקופסת יום הולדת
הוא יביא איתו בריאות.

הם מאמינים שהטוב מנצח
וידידות יכולה להציל אותך מרע,
העובדה שפחדנות מעכבת את החלשים
איזה סוף טוב לפנינו!

אחרי הרעם השמש תמיד זורחת
ואתה יכול ללכת על קשת בענן
לארץ הפלאות שמעבר לאופק,
שבו חלומות יתגשמו בן לילה.

הם מאמינים, אתה שומע, הם מאמינים!
הם בוכים בשקט, אבל עדיין הם מחכים,
שיתנו קופסת ניסים,
כי אגדות לא משקרות!

מוֹבִיל
ורבים מהילדים האלה לא חיכו שהקוסם יבוא וירפא אותו. אבל הם פשוט התחילו לחיות ב-100% ולנסות להשיג את כל מה שאנשים בריאים יכולים להשיג
הנה רק כמה דוגמאות של אנשים עם מוגבלויות שהשיגו דברים גדולים. וניתן רק להדהים מהחוזק שלהם, מהסבלנות ומהיכולת שלהם להשיג את מטרותיהם.
דוגמה אחת כזו היא הממציא הגדול טום אדיסון.


עד גיל 12 הוא לא ידע לקרוא, ובילדותו נחשב לבעל פיגור התפתחותי. אבל זה היה האיש הזה שהתפרסם בכל העולם בזכות תגליותיו. הנה כמה מהם - נורה חשמלית, טלגרף, סוללות, טלפון, מלט ועוד ועוד.
כולם מכירים את יצירותיו של לודוויג בטהובן. פעם הוא היה מוזיקאי פופולרי. אבל החירשות שהייתה לו במשך שליש מחייו לא מנעה ממנו להפוך למחבר של יצירות מוזיקליות גדולות.


אי אפשר שלא להיזכר באמן התיאטרון והקולנוע הסובייטי והרוסי הגדול זינובי גרדט.


בקולו של מי מדבר קפטן וורונגל בסרט המצויר האהוב עליו?


בתקופת הגדול מלחמה פטריוטיתהוא נפצע קשה ברגלו משבר של פגז טנק. לאחר הניתוחים נאלצו הרופאים לקצר את רגלו ב-8 ס"מ. האמן החל לצלוע בכבדות. אבל כוח הרוח והרצון עזרו לו להפוך לאמן גדול באמת.
והרשימה הזו ארוכה מאוד.
לסיכום תוצאות המפגש של היום, אנחנו, המשתתפים באירוע זה, נשמח מאוד שתהיו אדיבים יותר, קשובים יותר וקשובים יותר.
אנו מקווים שכל מה ששמענו וראינו נגע לליבכם. אני רוצה להוסיף שכל נכה רוצה שיתייחסו אליו כאל אדם מן המניין. וכמו שאמר אחד האנשים האלה: "אנחנו מרגישים נורמליים, כמו כל שאר האנשים, מה שהופך אותנו לנכים הוא היחס של אנשים אלינו.

אז מה זה האירוע הזה? מה המהות שלו? למרבה הצער, כיום ישנם כמיליארד נכים בעולם. רובם חיים במדינות מתפתחות מתורבתות. כל אחד מהם חוגג את יום הנכים. היא נוצרה על מנת לתמוך באנשים אלו ולהבטיח את השתתפותם המלאה והשוויונית בחיי החברה. יום הנכים ברוסיה מציע גם דרכים לשיפור רמת החיים של מי שיכולותיהם מוגבלות.


יש, כמו תמיד, אין מספיק אנשים טובים, יש, כמו תמיד, מחסור באנשים טובים. אנשים אדיבים לא תמיד מובנים; הלב של האנשים כואב יותר. החביבים עוזרים בנדיבות לחולים, החביבים נותנים חום ונוחות, החביבים הולכים בקצב עם החלשים ולא מצפים לתודה. גנריק אקולוב


,...לא משנה אם מצפים ממך לטוב או לא, עשה טוב. לא משנה אם שמים לב לטוב שלך או לא, עשה טוב. לא משנה אם הטוב שלך מתקבל או נדחה, עשה טוב. לא משנה איך הם משלמים לך על עשיית טוב: טוב או רע, עשה טוב. עשה טוב ואל תבקש רשות מאף אחד, כי לאף אחד אין כוח על הטוב שלך... ש.א.אמונאשווילי






חסד פעיל הוא: רגשות טובים אינם מאפשרים לאדם לעשות רע, אבל גם לא מכריחים אותו לעשות מעשים טובים. להילחם בחביבות היא הרמה הגבוהה ביותר, היפה ביותר, הביטוי הכי חסר אנוכיות ואצילות. חסד זה בוחר את בעליו בקרב אנשים בעלי הערכה עצמית, אשר יגנו על החלשים ויסייעו בצרות.


אדיבות היא: היכולת לשמוח בהצלחות של אחרים, היכולת להזדהות, היכולת להזדהות, היכולת לסלוח ולבקש סליחה, היכולת להזדהות, תמיד להגן על החלש, לעזור לאדם אחר שלא למטרות רווח, אבל חסר אנוכיות, מנוגד לרוע. חסד הוא דבר שנעשה מרצון, ללא עניין, לטובת כולם ולטובת האדם עצמו, ולא לרעתו.











אילו מעשים טובים נוכל לעשות בעצמנו? - להראות אכפתיות לבני המשפחה: לטפל בסבתא זקנה, לעזור לאמא עייפה, לשחק עם אח קטן... - לעזור לקשיש לשאת תיק; -ליצור בתי ציפורים באביב, מאכילים לציפורים בחורף; - להאכיל חיות חסרות בית,

שעת שיעור ליום הנכים "תן לאנשים חסד!"

יַעַד:

  1. טיפוח יחס מכבד, אנושי וקשוב כלפי אנשים עם מוגבלות והכרה בהם כחברים מלאים בחברה;
  2. למד לשלוט ברגשות שלך.
  3. פיתוח תפקודים נפשיים גבוהים יותר: קשב, תפיסה, חשיבה לוגית.

צִיוּד:חלקים של איש נייר, מגנטים, כרטיסים עם מונחים; לב (לכל תלמיד); בלוני אוויר;

חומר מוזיקלי ווידאו: דיאנה גורצקאיה "זכוכית הקסם", מוזיקה להרגעה, "יום הנכים", סרטון חברתי, "עשה טוב", "סביבה נגישה".

מושגי יסוד של הנושא :

אדם נכה, מוגבלות, לקות ראייה,

לקות שמיעה

מהלך \ לזוז \ לעבור שעת כיתה.

  1. ארגון זמן.

1. מצב רוח רגשי.

יום חדש הגיע. אני אחייך אליכם ואתם תחייכו אחד לשני. ותחשוב: כמה טוב שכולנו כאן ביחד היום. אנחנו רגועים ואדיבים, ידידותיים ומלאי חיבה. כולנו בריאים. מה אנו מאחלים היום (רשומים שמות התלמידים). מה אתה רוצה לאחל לי? קחו נשימה עמוקה ונשפו... נשפו את הטינה, הכעס, החרדה של אתמול. תשכח מהם. שאפו רעננות ויופי שלג לבן, נעים קרני שמש, ניקיון נהרות. אני מאחל לך הצלחה בריאות טובהו יחס זהיראחד לשני.

2. דברי פתיחה:

חבר'ה, נברר את נושא שעת השיעור היום כשנסיים את המשימה.

מה מחובר ללוח? (חלקי גוף של איש נייר).

בואו נחבר אותם ונראה מה נקבל.

כמה ידיים יש לאדם?

כמה רגליים יש לאדם?

יש לנו בן אדם? זהו אדם מן המניין, בריא. האם זה כך?

עכשיו בואו נחבר את החלקים הנותרים של גוף האדם על הלוח.

מה חסר לאדם?

האם אדם זה יכול להיקרא מן המניין (בריא)?

איך אפשר לקרוא לזה?

בואו לקרוא את הערך במילון מילון הסברסִי. אוז'גובה

אדם נכה - אדם הנכה מלא או חלקי עקב פציעה, מחלה או זקנה.

אז על מי נדבר היום בכיתה? (על נכים).

III. חלק ראשי.

למרבה הצער, יש הרבה אנשים מקופחים על הפלנטה שלנו בריאות גופנית, כלומר אנשים אלו נכים מלידה או כתוצאה ממחלה או פציעה. כן, אכן, זה קורה לעתים קרובות בגלל חוסר תשומת לב לעצמך ולאנשים אהובים.

"טראומה בבית הספר ובבית"

תראה את הפוסטר הזה. על מה הוא מזהיר אותנו? (תשובות של ילדים). פינוק נכון בבית הספר, בכביש, בבית, טיפול רשלני בפירוטכניקה עלול להוביל לפציעות שונות.

(מנוגן השיר "זכוכית קסומה" בביצוע דיאנה גורצקאיה)

מי שר את השיר הזה? במה היא שונה ממבצעים אחרים? (תשובות של ילדים, המבצע הזה עיוור)

אנשים כאלה נקראים "בעלי מוגבלויות ראייה"

קראו את המילה הכתובה על הלוח (ילדים קוראים "מראה")

איזה חלק בדיבור היא המילה הזו? (שֵׁם עֶצֶם).

צור שם תואר משם עצם זה (חזותי)

עכשיו תמציא ביטוי (אודיטוריום)

המציא משפט עם הביטוי הזה. (החבר'ה ישבו באולם.

אתה חושב שאנשים עיוורים יכולים להגיע לאולם? (תשובות של ילדים)

האנשים האלה אולי מגיעים לאולם, אבל הם יוכלו רק להקשיב, לא לצפות. אתה חושב שהם יכולים לעבוד? (תשובות של ילדים)

"חברת נכים" (קבוצת אנשים עם מוגבלות)

בעיר לבינסק יש "חברת עיוורים", שבה אנשים ללא ראייה מייצרים דברים לצריכה כללית

(כיסויים, מתגים, שקעים) ואפילו יכולים לקרוא ספרים, אבל מיוחדים לעיוורים.

כדי לחוות בעצמך כמה קשה לאנשים כאלה לחיות, אני מציע לך להשלים משימה אחת "תביא את החפץ בעיניים עצומות"

מישהו ניגש ומכסה את עיניו. עכשיו לכו לארון הספרים וקח את הספר מהמדף השלישי. תביא אותה אליי.

הִשׁתַקְפוּת.מה חווית בעת השלמת משימה זו? רצית להוריד את כיסוי העיניים ולפקוח את העיניים?

עבור כולנו, זהו תרגיל רגיל ואם נרצה, נוכל לפקוח עיניים. ולעשות את המשימה עם עם עיניים פקוחות. אני חושב שכל אחד מכם מבין שאנשים לקויי ראייה לא יכולים להרשות זאת לעצמם.

"אני עומד ומקשיב לקולות הטבע היפים האלה. על העץ …. נַקָר. בביצה….צפרדעים. ליד הפרח... דבורת בומבוס. בדשא…. ארבה."

קרא את המילים לעיון: זמזום, דפיקה, ציוץ, קרקור.

הכנס מילים לפי משמעותן לטקסט. קרא את זה בקול, מה קרה?

על מה הטקסט מדבר? (על צלילי הטבע).

אתה ואני שומעים את כל הצלילים האלה, אבל אנשים שלא יכולים לעשות זאת, אין להם שמיעה - קוראים להם לקויי שמיעה (יש כרטיס על הלוח - לקויי שמיעה)

הסתכלו היטב על הפוסטר ותגידו מה יכול להוביל לאובדן שמיעה.? מה עליך לעשות כדי להימנע מכך? (תשובות של ילדים)

נכון, צריך להיזהר צלילים חזקים, אל תלך בקור בלי כובע, אל תרים את האוזניים שלך עם חפצים חדים.

הפסקה דינמית

אנשים שלא שומעים מבינים העולםבאמצעות הבעות פנים ומחוות.

אנשים עם מוגבלות רוצים ליהנות מהחיים כמו כולם. לכן נוצרו תיאטראות של הבעות פנים ומחוות לחירשים, יוצאים לאור ספרים מיוחדים לעיוורים ומארגנים תחרויות ספורט ואפילו משחקים אולימפיים מיוחדים לעיוורים.

אתה יודע שאנשים כאלה משתתפים בתחרויות? מה שמותיהם? כן, זה נכון, הפראלימפיים.

תרגיל אחד יעזור לך להרגיש כמה קשה לאנשים כאלה לעשות את מה שלא קשה לנו. בואו אליי 2 אנשים. עכשיו, אני אקשור זרוע אחת לגוף שלי עם סרט. ותנסה ללבוש ז'קט ביד אחת.

הִשׁתַקְפוּת

מה חווית? מה רצית לעשות?

חבר'ה, היום הקשבתם למידע, רבים מכם הרגשתם בעצמכם, תוך כדי ביצוע משימות שונות, כמה קשה לפעמים לחיות עם מוגבלות. אני חושב שתהפוך לחביב יותר, קשוב יותר, קשוב יותר. איכשהו לעזור להם. במהלך השיעור, מעיניך, התברר לי שכל מה ששמעת וראית נגע ללבך. אני רוצה להוסיף שכל נכה רוצה שיתייחסו אליו כאל אדם מן המניין. וכמו שאמר אחד האנשים האלה: "אנחנו מרגישים נורמליים, כמו כל שאר האנשים, מה שהופך אותנו לנכים הוא היחס של אנשים אלינו.

סרטון חברתי "עשה טוב"

אני חושב שרבים מכם כבר לא יצחקו על אנשים כאלה, אלא להיפך, אם אפשר, יציעו להם את עזרתכם.

סרטון "סביבה נגישה"

אבל איך אנחנו יכולים לעזור להם, אני רוצה לשמוע ממך. ולשם כך נתחלק כעת לשתי קבוצות.

שורה 1 - יהיו מתכנני ערים.

הם צריכים להבין מה ניתן לשנות בבניית העיר כדי להקל על החיים של אנשים עם מוגבלויות.

שורה 2 - בחר קלפים המכילים פעולות שאתה יכול לעשות בעצמך כדי לעזור לאנשים עם מוגבלויות.

ילדים משלימים את המשימה תוך 1-2 דקות. (בזמן זה מתנגנת מוזיקת ​​הרפיה). ואז הילדים משמיעים את מה שהם עשו.

1 שורה- לעשות כניסה ויציאה מחנויות, הובלה מיועדת כסאות גלגלים.

שורה 2- לעזור לחצות את הכביש, ללכת לחנות, לעזור לנקות את הדירה, לשים לב.

IV. חלק אחרון

אם אתה רוצה להפיץ טוב סביבך, אז קח את הלבבות שנמצאים על שולחנותיך וכתוב עליהם מה הכי קרוב לנשמתך, מה אתה רוצה לומר לאנשים עם מוגבלות. אתה יכול להשתמש בכתובות על הלוח או להמציא גרסה משלך. (כתוב על הלוח: אני רוצה לעזור לך, אני דואג לך, ​​אני אתמוך בך זמנים קשים), ועכשיו צרף לבבות עם משאלות ל בלונים, שאותו נשחרר אז לשמיים כדי להעביר את חסדנו לכל האנשים.

סיכום השיעור.

על מי ועל מה הם דיברו? מי מסכים ש"חסד יציל את העולם"? חסד הוא דבר מדהים; הוא מפגיש אנשים כמו שום דבר אחר. חסד מציל אותך מבדידות ופצעים רגשיים. אני חברים, אני לא מבקש מכם כלום, רק היו אדיבים.

ואני רוצה לסיים את שעת השיעור שלנו במילותיו של הסופר הרוסי הגדול: "בחיים יש רק אושר אחד ללא ספק - לחיות למען אחרים."

סִפְרוּת.

1.N.V. Romanycheva, G.M. Pecherina חינוך לסובלנות. קרסנודר. מסורת 2011.

2. Kryazheva N. L. פיתוח העולם הרגשי של ילדים. ירוסלב, 1997.

3. אני הולך לשיעור בית ספר יסודי: תרחישים לחופשות בית הספר. - מ.: הראשון בספטמבר, 2001.

שיעור של טוב מוקדש ל יום בינלאומיאנשים בעלי מוגבלויות

יַעַד:לגבש גישה חיובית כלפי אנשים עם מוגבלות ואנשים עם מוגבלות

משימות:

    ליצור רעיון של "ילד מיוחד".

    להציג כמה בעיות של ילדים נכים.

    לפתח גישה סובלנית כלפי אנשים עם מוגבלות.

    ליצור רעיון של בריאות כערך של חיי אדם.

    טפחו תחושת אחריות לבריאותכם, בריאותם של יקיריכם, הסובבים אתכם, ונכונות לתפוס בריאות כערך של חיי אדם.

צִיוּד:מחשב, ציוד מולטימדיה, גזור לבבות (לפי מספר הילדים), טוש, 2 סרטים, 2 צעיפים.

מוֹרֶה : "שלום!" אנחנו מתחילים כל מפגש שלנו עם המילים האלה. וכולכם יודעים מה משמעותם לא רק כברכה, אלא גם כמשאלת בריאות למי שאליו הם מכוונים. בריאות חשובה מאוד לאדם. בריאות היא מתנת גורל. יש צורך ללמוד להוקיר ולכבד את המתנה הזו. לכן, מהילדות המוקדמת, אנחנו לומדים לא רק לברך אנשים, אלא לאחל להם בריאות. אם אנו מאחלים לאחרים, אנו מאחלים לעצמנו. אך האם הבריאות שלנו ובריאותם של הסובבים אותנו תמיד תלויה רק ​​ברצון שלנו?

תלמידים: לא לא תמיד.

מורה: אני מציע לך לזכור את האגדה מאת ולנטין קטייב " פרח בעל שבעה פרחים"ואנחנו נעשה זאת כך: אני אשאל שאלות ואתה תענה.

כמה עלי כותרת היו לפרח הקסם?

תלמידים: שבעה.

המורה: מי זוכר את מילות הקסם?

תלמידים: לעוף, לעוף עלי כותרת, דרך מערב למזרח, דרך צפון, דרך דרום, לחזור, לאחר שעשינו מעגל. לאחר שטס סביב כדור הארץ, זה היה לדעתי.

המורה: מדוע הילד על הספסל סירב לרוץ עם ז'ניה?

תלמידים: כי יש לו רגליים לא טובות, זז בעזרת קביים, והוא נכה.

המורה: למרבה הצער, על הפלנטה שלנו יש הרבה אנשים שחסרים להם בריאות פיזית, כלומר. אנשים אלו נכים מלידה או כתוצאה ממחלה או פציעה.

המורה: כעת חוגג בית הספר שלנו עשור המוקדש ליום הנכה. באופן מסורתי, הוא נחגג ב-3 בדצמבר. זה מה שהאו"ם החליט ב-1992. בדרך כלל ביום זה נהוג להפנות את תשומת הלב לבעיותיהם של אנשים עם מוגבלות, לשמירה על כבודם, זכויותיהם ורווחתם. מי הם הנכים האלה?

תלמידים: נכים הם אנשים שיכולותיהם הבריאותיות מוגבלות כל כך על ידי מחלה או פציעה עד שהם לא יכולים להתמודד ללא עזרה וסיוע מבחוץ מהמדינה.

מורה: בבולשוי מילון אנציקלופדי" נכתב: "נכה (מלטינית invalidus - חלש, חולה) הוא אדם שאיבד חלקית או מלאה את כושרו לעבוד."

המורה: האם ראית פעם אנשים כאלה בעיר שלנו או במקומות אחרים? (תשובות) כן, אכן, הם קיימים. אנחנו פשוט לא תמיד שמים לב אליהם. יש הרבה אנשים כאלה בכפר שלנו. מדובר גם במבוגרים וגם בילדים. IN גֶרמָנִיָתיש מושג "זונדרקינד" - ילד מיוחדוהוא חל באופן שווה הן על ילדים מוכשרים והן על ילדים נכים. אנחנו גם קוראים לבחורים האלה "ילדים מיוחדים". אני מציע לך לדון בסיבות שיכולות להוביל אדם לנכות.

נושאים לדיון:

מורה: האם יש מקצועות שמסוכנים לבריאות ומובילים לנכות? ( תשובות של ילדים)

אילו סכנות מחכות לנו בחיים, בחיי היום יום? ( תשובות של ילדים)

מורה - סוגים מסוימים של מקצועות קשורים לסכנות בריאותיות: מתחת למים, כימיים, הקשורים למתח גבוה, רעידות, קרינה ואחרים. נציגי כמעט כל המקצועות חשופים פחות או יותר לסכנה כלשהי. כל סוגי הספורט הגדולים, בלט, קרקס הם גם מסוכנים מאוד.

המורה: ובחיים, בחיי היומיום, מחכות לנו סכנות: חשמל, מים רותחים, בניינים רבי קומות, מכוניות. אבל לעתים קרובות אנשים לא חושבים על זה או פשוט לוקחים סיכונים: הם חוצים את הכביש לתוך במקום הלא נכוןאו ברמזור אדום, שוחה במקומות לא מוכרים או גם בפנים מים קרים, נהרות חוצים קרח דק, הם נלחמים ועושים הרבה דברים אחרים, הם לא דואגים לדבר הכי יקר שיש לנו - חיים ובריאות. בנוסף, מתרחשים בעולם אסונות ותאונות: תאונות דרכים ומטוסים, שריפות, תאונות מפעלים, רעידות אדמה, הוריקנים, שיטפונות וכו'.

לאחר פעולות צבאיות מופיעים גם אנשים עם מוגבלות עקב פצעים וזעזוע מוח.

קורה שאדם חולה. אבל עדיין לא כל המחלות נשלטו על ידי רופאים.

המורה: ויש רופאים שאינם ישרים בתפקידם.

המורה: המטופלת הקטנה של בית החולים לילדים קרסנודר, סונצ'קה קוליווטס, הייתה רק בת חודשיים, כאשר עקב זריקה לא נכונה, הילדה נאלצה לקטוע את ידה. הטרגדיה הזו זעזעה את כל המדינה. וכדי שזה לא יקרה שוב, אתה חייב ללמוד טוב מאוד ולהיות עובדים ממושמעים. הרי גם גורלכם וגם גורלם של אנשים אחרים יהיו בידיכם. לפעמים זה קורה: התינוק נולד לא בריא.

תרגילים מעשיים

המורה: אנחנו מדברים היום הרבה על בריאות. בריאות היא תנועה. בואו נזוז גם קצת. עכשיו אבקש מכם לעמוד 5 אנשים, לעצום עיניים ולדמיין את עצמכם בחדר חשוך ולא מוכר. כעת היו קשובים וזהירים במיוחד בעת ביצוע הפקודות שלי.

צוותים:תעשה צעד ימינה, שני צעדים קדימה, צעד שמאלה, צעד אחורה, שב, תפנה שמאלה, צעד אחורה, תפנה שוב שמאלה, צעד ימינה וקדימה, הסתובב.

1. בלי לפקוח עיניים בבקשה תענו איפה אתם, מאיפה באתם? והיית צריך לחזור למקום שבו התחלת.

המורה: פקח את העיניים. הצלחתם להגיע לנקודה הנכונה? איך הרגשת נע בעיניים עצומות? (אפשרויות התשובה עשויות להיות בלתי צפויות: מפחד לעניין).

2. מוזמנים 2 אנשים, בעיניים עצומות, צייר בית על הלוח.

הִשׁתַקְפוּת:

איך הרגשת? מה חשבת לעצמך? האם היה קשה להשלים את המשימות?

3. כולכם הייתם בקולנוע לפחות פעם אחת, ישבתם באודיטוריום.

אתה חושב שאנשים שלא רואים בעיניים יכולים להיכנס לאולם? (תשובות של ילדים) האנשים האלה יכולים להגיע לאולם, אבל הם יוכלו רק להקשיב ולא לצפות.

4. אני מציע להשלים משימה נוספת "הבא את החפץ בעיניים עצומות"

מישהו ניגש ומכסה את עיניו. עכשיו לכו לארון הספרים וקח את הספר מהמדף השלישי. תביא לי את זה.

הִשׁתַקְפוּת.

מורה: ילדים, מה חוויתם בזמן השלמת המשימה הזו? רצית להוריד את כיסוי העיניים ולפקוח את העיניים?

המורה: כך מרגישים אנשים עם בעיות ראייה בחיינו. ישנו אלפבית מיוחד - אלפבית ברייל, כך שאנשים אלו יכולים גם לקרוא, ללמוד ולתקשר. הוא מבוסס על שש נקודות קמורות: שילובים של נקודות מציינים אותיות, מספרים ותווים מוזיקליים.

המורה: אתה חושב שעיוורים יכולים לעבוד? נוסף תשובות של ילדים.

יש "חברת עיוורים", שבה אנשים ללא ראייה מייצרים דברים לצריכה כללית (כיסויים, מתגים, שקעים).

המורה: האם אתה מסכים שעם עזרה ידידותית אנשים כאלה יהיו הרבה יותר נוחים ואמינים? נוסף תשובות של ילדים.

מורה: איך חיים אנשים עם בעיות שמיעה? אחרי הכל, ברחוב הם לא שומעים צופרי מכוניות, אי אפשר לברוד אותם, אי אפשר להזהיר אותם מפני סכנה מרחוק. ביער אנחנו "מצמררים" כדי לא לאבד אחד את השני, אבל מה איתם? והם מתקשרים עם מחוות, זו שפת הסימנים. לכן, אנשים כאלה צריכים לראות את הידיים והפנים של בן שיחו. לפעמים חירשים יכולים להבין את השפה שלנו - על פי תוכנית מיוחדת של אמיליה לאונגרד במרכז השמיעה בעיר נברז'ניה צ'לני, מלמדים אותם לקרוא מילים משפתיו של בן שיח דובר ואף לדבר. אגיד לך בשקט כמה מילים - נסה להבין אותי. ועכשיו כולם יכולים לספר לנו כמה ביטויים. (ילדים מנסים לדבר בצורה לא נשמעת ולנחש מה נאמר.)

מורה: מה קורה אם אדם משולל ממנו גם ראיה וגם שמיעה? איך לתקשר אז? ואז יש צורך במגע "כף יד לכף יד". ואז האצבעות של ה"דובר" כותבות מילה מהאותיות בכף ידו של ה"מאזין". המכתבים האלה מיוחדים. קבוצה זו של "אותיות" נקראת האלפבית הדקטיל. נסה זאת בעצמך (ה"אותיות" של האלפבית הדקטיל מוצגות). קָשֶׁה? אבל אתה צריך לחיות, ללמוד, לעבוד. ילדים כאלה לומדים ליד מוסקבה בפנימייה המיוחדת של זגורסק. בית הספר הזה הוא היחיד בכל הארץ. ארבעה מבוגריו הפכו לדוקטורים למדעים.

הפסקה דינמית

מוֹרֶה:אנשים שאינם יכולים לשמוע מבינים את העולם סביבם באמצעות הבעות פנים ומחוות. וכדי להרגיש בעצמך כמה זה קשה, אני מציע: עמדו על הרגליים, הסתובבו אחד אל השני, הביטו בעיניים של בן הזוג, קחו את ידו כדי שירגיש את היחס האדיב שלכם אליו.

הִשׁתַקְפוּת

המורה: ילדים, מי מכם הרגיש טוב לב כלפי עצמכם במהלך התרגיל? דבר על הרגשות שלך. נוסף תשובות של ילדים.

המורה: אני שמח שהצלחת להעביר את רגשותיך לאחר.

המורה: יש אנשים שאין להם יד או רגל, או גם ידיים וגם רגלים, או שהזרועות והרגליים שלהם לא מצייתות לאדונם כלל. אנשים שאין להם רגליים לרוב נעים בכיסאות גלגלים. הם נאלצים להשתמש כל הזמן עזרה מבחוץ. דמיינו את הבוקר שלכם עם ידיים קשורות: איך לשטוף, לאכול ארוחת בוקר, להתלבש?

תרגילים מעשיים

המורה: להרגיש בעצמך כמה קשה לאנשים כאלה לעשות את מה שלא קשה לנו, תרגיל אחד יעזור. בואו אליי 2 אנשים. עכשיו, אני אקשור את אחת הידיים שלך לגוף שלך עם סרט. ותנסה ללבוש ז'קט ביד אחת.

מוזמנים עוד 4 אנשים.

המורה: בלי להשתמש בידיים, שחרר את השרוכים.

הִשׁתַקְפוּת. מסכם את שעת השיעור.

המורה: מה חווית במהלך התרגיל? מה רצית לעשות?

המורה: חבר'ה, היום דיברנו על אנשים עם מוגבלות, אנשים עם מוגבלות, רבים מכם חוו, תוך כדי ביצוע משימות שונות, כמה קשה לפעמים לאנשים עם מוגבלות לחיות. בואו נסכם איך הרגשתם במהלך שעת הכיתה? האם אתה צריך להגן על הבריאות שלך ושל אחרים? איך לדעתך עלינו לעזור לנכים ולאנשים עם מוגבלויות?

תלמידים: הפוך את הכניסה והיציאה מחנויות, תחבורה, מיועד לכיסאות גלגלים; - לעזור לחצות את הכביש, ללכת לחנות, לעזור לנקות את הדירה, לשים לב.

מוֹרֶה: מה אתה צריך לעשות כדי לשמור ולשמור על הבריאות שלך?

המורה: אני מקווה שתהיה אדיב יותר, קשוב יותר, קשוב יותר כדי לפחות איכשהו לעזור להם. במהלך השיעור, מעיניך, התברר לי שכל מה ששמעת וראית נגע ללבך. אני רוצה להוסיף שכל נכה רוצה שיתייחסו אליו כאל אדם מן המניין. וכמו שאמר אחד האנשים האלה: "אנחנו מרגישים נורמליים, כמו כל שאר האנשים, מה שהופך אותנו לנכים הוא היחס של אנשים אלינו".

תלמידים:יש צורך לדאוג לבריאות שלך, כמו אדם בריאיותר הזדמנויות וכוח להשיג את המטרות שלך, להגשים את החלומות שלך, לתקשר וכו'. כדי לדאוג לבריאות שלך, אתה צריך להתעמל, לא לעשן, לא להשתמש בסמים ואלכוהול ולנהוג בשגרה. עקבו אחר עצות הרופאים כדי לא להאריך את המחלה. לשמור ולשפר את הסביבה. צריך להוביל תמונה בריאהחַיִים.

המורה: כמה מכם מסכימים ש"חסד יציל את העולם"?

המורה: טוב לב הוא דבר מדהים, הוא מפגיש אנשים כמו שום דבר אחר. חסד מציל אותך מבדידות ופצעים רגשיים. אני חבר איתך, אני לא מבקש כלום, רק תהיה אדיב. אם אתה רוצה להפיץ טוב סביבך, אז קח את הלבבות שנמצאים על שולחנותיך וכתוב עליהם מה הכי קרוב לנשמתך, מה אתה רוצה להגיד לאנשים עם מוגבלות. אתה יכול להשתמש בכתובות על הלוח או להמציא גרסה משלך (הלוח אומר: אני רוצה לעזור לך, אני דואג לך, ​​אני אתמוך בך בזמנים קשים). מי שהלבבות מוכנים, צרף אותם ללוח.

אני חושב שמה שכולכם כתבתם על ליבכם הוא אדיב, מילים יפותתמיכה ומשמעות הדבר עשויה להיות שהזמן שהושקע בשיעור לא היה לשווא עבורך.